Feedback

Skontaktuj się z nami.

Axir Marek Galiczak
Halifax Court UNIT 14, Newark NG24 3JP
Mobile: 00447724201364

Usługi firmy Axir w Polsce wykonuje firma Agro-Test Marek Galiczak.
ul. Grzybowska 43, 00-855 Warszawa

email: biuro@axir.pl
tel: 884 886 233
Wyjślij zapytanie
Feedback
Skip to content →

Dlaczego warto skorzystać z hostess podczas targów

Jaki wspólny mianownik mają targi kosmetyczne, rolnicze i zoologiczne? Hostessy! Niezależnie od branży i rodzaju imprezy wystawcą towarzyszą piękne dziewczyny zachęcające do odwiedzenia stoiska. To ich skuteczna broń w walce o zainteresowanie potencjalnych klientów i wyróżnianie się z tłumu. Dlaczego warto skorzystać z hostess podczas targów?

Targi branżowe to wydarzenie, któremu energię poświęca cała firma. Te największe w Polsce to Międzynarodowe Targi Poznańskie, Targi Hala Stulecia we Wrocławiu, Warsaw Expo Centrum Konferencyjne, Targi Kielce oraz Międzynarodowe Targi Łódzkie. Czas przeznaczony na organizacje stanowiska, materiałów reklamowych czy poczęstunku może okazać się zmarnowany jeśli nie wywołamy u odwiedzających pozytywnego pierwszego wrażenia. A jak wiemy- mamy tylko jedną szansę.

Z pomocą przychodzą hostessy na targach. Któż mógłby się oprzeć  pełnej energii hostessie, która  z uśmiechem na twarzy zachęca do odwiedzenia naszego stanowiska? My nie mielibyśmy serca odmówić przyjęcia katalogu wręczanego w uprzejmy sposób. Dodatkowo rozdawanie ulotek przez hostess podczas targów sprawia, że zasięg stoiska zwiększa się kilkukrotnie. Dzięki temu, goście z drugiego końca wystawy mają szansę zainteresować się naszym standem.

Ciekawym zjawiskiem jest używanie hostów- maskotek. Zakładając na hosta lub hostessę przebranie możemy być pewni, że zwrócą na siebie uwagę. Z doświadczenia wiem, że nawet Ci odwiedzający najbardziej odporni na ulotki przyjmą je, gdy wręcza je „Pan Niedźwiadek”. Pomijam oczywiście setki wykonanych wspólnie zdjęć na których widnieć będzie logo firmy.

Warto zwrócić uwagę, że na tle innych wystawców stoisko z hostessami wygląda niezwykle profesjonalnie. Świadczy o dbaniu o komfort klienta, innowacyjności w firmie (hostessy to jeden z rodzajów nowoczesnego marketingu), kompleksowej obsłudze i co najważniejsze- o poważnym traktowaniu swojego biznesu.

 

Przykład jest prosty:

Załóżmy, że swoje produkty prezentuje dwóch wystawców oferujących np. musztardę.  Jasnym jest, że większym zainteresowaniem będzie cieszyło się to stoisko do którego odwiedzenia będzie zachęcała uśmiechnięte hostessa trzymająca produkt i broszury w ręku!

Przy korzystaniu z pomocy hostess warto zwrócić uwagę na szkolenie. Nie musi ono trwać kilka godzin i być obfite w wykresy jednak spisanie najważniejszych informacji o firmie i ofercie może pomóc w zachęcaniu potencjalnych klientów do odwiedzin. Jest to też jeden z powodów dla którego dobrze jest skorzystać z profesjonalnej agencji hostess. Bierze ona odpowiedzialność za stan wiedzy, przygotowanie i jakość pracy.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej agencji hostess zapraszamy do kontaktu: KONTAKT

 

Autor: Rafał Pacholski

Jestem opiekunem klienta w Agencji Hostess Axir. Doświadczenie zdobywałem pracując jako host, supervisor oraz model. Dzięki muzycznemu wykształceniu wyszedłem poza ramy szablonowego myślenia i świetnie odnajduje się w tym, co robię.

Opublikowano w Porady